fbpx
 In Blog

Schody drewniane to klasyka wyboru wielu inwestorów. Trend ten wcale się nie zmienia, a nawet bardziej – stale umacnia swoją pozycję. To dobra wiadomość dla koneserów pięknych wykończeń mieszkalnych. A jakie drewno najbardziej poleca się na schody? Z pewnością będzie to łatwo dostępny buk lub dużo droższy, ale i wyjątkowo trwały dąb. Ostateczna decyzja należy jednak już do samych inwestorów.

Schody drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością wśród tych inwestorów, którzy marzą o świetnej, dobrze przemyślanej i atrakcyjnie się prezentującej inwestycji na długie lata. Nic dziwnego więc, że w ofercie dobrego producenta znajdziemy właśnie chody z drewna. Jaki jednak rodzaj surowca najlepiej sprawdzi się w produkcji schodów? Sprawdziliśmy to.

Spis treści:

  • Po pierwsze: wybór konstrukcji
  • Elegancja schodów bukowych
  • A może schody drewniane dębowe?

Buk, dąb, jesion, a może jeszcze inny rodzaj drewna? Który z nich najlepiej sprawdzi się przy wykonaniu solidnych schodów drewnianych na lata użytkowania? O tym najlepiej wie dobry producent schodów. My również co nieco wiemy już na ten temat. Rąbek tajemnicy uchylamy w poniższym wpisie.

Po pierwsze: wybór konstrukcji

Schody drewniane czy na beton? Odpowiedź na to pytanie powinna być pierwszą i najważniejszą, zanim zdecydujemy się na wybór schodów. Oczywiście klasyką wyboru pozostają wciąż schody z drewna i te właśnie cieszą się największą popularnością wśród inwestorów. Nie dzieje się tak bez przypadku. Drewno pozostaje jednym z najbardziej uniwersalnych, a przez to i najbardziej solidnych i wyjątkowo estetycznie się prezentujących surowców. Oczywiście schody z drewna z powodzeniem zamontować można na beton. Co wówczas zyskamy? Z pewnością będzie to dostęp do wyjątkowo wytrzymałej i trwałej konstrukcji o najwyższym komforcie codziennego użytkowania.

Elegancja schodów DĘBOWYCH

DĄB jest jednym z najchętniej wybieranych i polecanych rodzajów drewna z myślą o konstrukcji schodów. Do tego jest materiałem eleganckim i łatwo dostępnym. Ponadto, co jest bardzo ważne z punktu widzenia inwestorów, to właśnie DĄB jest surowcem wyjątkowo dobrze komponującym się z meblami dominującymi we wnętrzach mieszkalnych. Jasna kolorystyka i wyjątkowa odporność na działanie wilgoci to dodatkowe atuty schodów drewnianych wykonanych właśnie z drewna bukowego. Warto mieć to na uwadze podczas wyboru materiałów na wymarzone schody do naszego własnego „M”.