fbpx
 In Blog

Szukasz najpiękniejszego projektu schodów dywanowych? Poznaj udane realizacje dostępne w ofercie producenta schodów z Orzesza.

Schody dywanowe są jednymi z bardzo często wybieranych inwestycji schodowych, realizowanych w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach dwupoziomowych. Co sprawia, że tego typu konstrukcje cieszą się tak dużym zainteresowaniem inwestorów? Dlaczego warto postawić właśnie na projekt i wykonanie schodów dywanowych? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

 

Streszczenie artykułu

Nowoczesne schody dywanowe znane są z wyjątkowej lekkości konstrukcyjnej przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości i atrakcyjnej prezencji. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych minimalistycznie oraz nowocześnie. Idealnie zestawić je z balustradą szklaną , metalową lub ażurową .

Artykuł

Schody dywanowe wiele osób porównuje do swego rodzaju dywanu, który sprawia wrażenie unoszącego się w powietrzu. Lekkość konstrukcyjna to jednak wyłącznie złudzenie, bo schody dywanowe znane są z wyjątkowo solidnej i wytrzymałej konstrukcji. Co warto o nich wiedzieć? Najważniejsze zalety profesjonalnie zaprojektowanych i wykonanych schodów dywanowych prezentujemy w poniższym wpisie.

Konstrukcja schodów dywanowych

Nowoczesne schody dywanowe stwarzają bardzo ciekawe i atrakcyjne wizualnie wrażenie. Ich ogromnym atutem pozostaje odsłonięty układ budowy. Po dokładnym przyjrzeniu się bocznej linii takich schodów można dostrzec bardzo charakterystyczny zygzak, który tworzą zbiegające stopnie. Warto podkreślić, że w konstrukcji schodów dywanowych zrezygnowano z elementów nośnych. W związku z tym też takie schody z powodzeniem są montowane bez belki określanej mianem policzka. Tym samym schody dywanowe są wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją samonośną, a ta z kolei składa się nie tylko ze stopni, ale również i z podstopni. Warto zaznaczyć dodatkowo, że schody dywanowe wymagać będą wsparcia w postaci ściany nośnej – to właśnie przy niej umieszcza się cały ciąg schodów.. Nierzadko także balustrada pełnić będzie rolę takiego elementu, do którego schody dywanowe są podwieszone.

Idealne do niewielkich wnętrz

Z uwagi na to, że schody dywanowe pozostają konstrukcją składającą się ze zredukowanej liczby elementów, zajmować będą dużo mniej miejsca niż inne konstrukcje schodowe dostępne obecnie na rynku. Z powodzeniem więc sprawdzą się w tych wnętrzach, w których nie dysponuje się zbyt wielką przestrzenią. Dodatkowo są również konstrukcją bardzo często wybieraną przez tych inwestorów, którzy pragną z niezwykłym kunsztem i gustem urządzić nowoczesną przestrzeń mieszkalną. Z pewnością sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym oraz nowoczesnym.

Balustrada ma znaczenie , ponieważ stanowi element konstrukcyjny

Ogromne znaczenie dla stworzenia wyjątkowo lekkiej konstrukcji schodów dywanowych ma właściwy dobór balustrady. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na balustradę szklaną, wykonaną ze szkła hartowanego lub balustradę wykonaną z metalu.
Ważne jest aby typ balustrady nie tylko wyglądał estetycznie ,ale również spełniał najwyższe wymogi bezpieczeństwa .