fbpx
 In Blog

Wstęp
Schody półkowe swoją nazwę zawdzięczają temu, że ich stopnie przypominają konstrukcję półek zamontowanych przy ścianie. Ta minimalistyczna konstrukcja schodów daje ogromne pole do popisu dla projektantów. Ci bowiem mogą wykorzystać w swojej pracy niemal każdy materiał czy kolor. Co jeszcze warto wiedzieć o schodach półkowych? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Choć schody półkowe prezentują się niezwykle okazale, zazwyczaj trzeba uwzględnić wiele różnorodnych czynników, zanim zdecyduje się na ich zakup i montaż. Z pewnością jednak warto korzystać z usług dostępnych u dobrego i szeroko polecanego producenta schodów drewnianych. Ogromna liczba dotychczasowych zadowolonych klientów nie może się mylić.

Schody półkowe ZWANE WSPORNIKOWYMI są niczym innym, jak stopniami wystającymi ze ściany. To świetna propozycja dla wszystkich tych osób, które pragną mieć we wnętrzu własnego domu schody wyróżniające się minimalistyczną formą oraz bogactwem prostokątnych elementów. W ich konstrukcji jednak liczy się przede wszystkim technologia – w tym udział stali czy żelbetu jest dużo bardziej istotny, niż samego drewna, które w dużej mierze jest elementem dekoracyjnym.

Wady schodów wspornikowych
Wyróżnikiem wysokiej jakości schodów półkowych pozostaje to, że nie można ich zamontować wszędzie. Wymogiem absolutnie niezbędnym do spełnienia pozostaje potrzeba dostępu do odpowiednich, bardzo solidnie wykonanych ścian. Przy nieodpowiednio dobranych ścianach bowiem mogą pojawić się różnego rodzaju pęknięcia. Te zaś zagrażać będą bezpieczeństwu całej konstrukcji. Z pewnością w przypadku schodów wspornikowych trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich wytrzymałość. To niezwykle ważny czynnik, który należy uwzględnić jeszcze przed zleceniem zamówienia na tego rodzaju schody. Warto mieć to na uwadze.