fbpx
 In Blog

Moda na jasne, bezpretensjonalne wnętrza w stylu skandynawskim dotarła do Polski już kilkanaście lat temu i „ma się u nas” całkiem dobrze. Mocno doświetlone salony, stanowiące ucieczkę od pozbawionej słońca skandynawskiej codzienności, dają wiele aranżacyjnych możliwości. Ta zasada dotyczy także schodów wewnętrznych, które w tych wnętrzach pojawiają się w dwóch równoległych wydaniach: bielonej, idealnie zsynchronizowanej z jasnymi ścianami i podłogami oraz w kolorze naturalnego drewna. Oba warianty prezentują się w rzeczywistości bardzo dobrze i świetnie dopełniają klimatycznego wystroju wnętrza mieszkalnego.
Dodatki przełamujące biel i szarość w stylu skandynawskim pozostają nieprzypadkowe – wyróżniają się doskonałym nasyceniem kolorów oraz skrupulatnym doborem. Część z nich – jak lampy, stoliki kawowe czy fotele typu uszak – noszą również znamiona stylu vintage. W ostateczności jednak stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji w stylu skandynawskim i zdecydowanie warto postawić na ich wybór.

Praktyczne schody przywiane z północy
Schody w stylu skandynawskim, będące obowiązkowym elementem prawidłowej komunikacji w domu, muszą harmonizować z całością. W tym temacie najczęściej dominuje prosta linia konstrukcji schodów oraz ich wykonanie z naturalnego drewna. Obecnie, wśród gatunków materiałów najchętniej wykorzystywanych przy produkcji schodów w stylu skandynawskim, dominuje dąb i buk. Wybór drewna egzotycznego lub jesionu spotyka się dużo rzadziej.

Minimalizm dominujący w stylu skandynawskim, którego początki sięgają schyłku XIX wieku, to przede wszystkim konsekwencja. Spójność w wyborze naturalnych materiałów, ale także wyważonych, dość chłodnych kolorów. Pamiętajmy jednak, że prosty, konwencjonalny projekt, nie musi oznaczać łatwego. Warto jednak postawić na profesjonalne usługi i realizacje dostępne u doświadczonego producenta z branży. Inwestycja w tego rodzaju usługi przyniesie zawsze mnóstwo korzyści.