fbpx
 In Blog

Zastanawiasz się nad wyborem drewnianych schodów policzkowych do swojego domu, ale nie jesteś pewien? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wszystko o schodach tego rodzaju przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zapraszamy do lektury!

Jak skonstruowane są drewniane schody policzkowe?

Drewniane schody policzkowe są najczęściej wsparte na dwóch belkach, które stanowią część nośną. Stopnie z kolei zostają włożone do starannie wykonanych wyfrezowań. Dzięki takiemu rozwiązaniu schody mogą zostać oparte jedynie na końcach biegu. Belki w schodach policzkowych drewnianych mogą mieć różne kształty i wielkości, jednak warto pamiętać, iż długość biegów zależy od grubości belek, dlatego przy wysokich schodach trzeba zadbać o odpowiednio większy przekrój. Schody policzkowe drewniane mogą być stworzone w różnych postaciach: jako jednobiegowe, dwubiegowe, zabiegowe czy wachlarzowe.

Czym charakteryzują się schody policzkowe drewniane?

Schody policzkowe drewniane są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Będą się doskonale prezentować zarówno w domu w barokowym stylu, jak i w tym nowoczesnym, minimalistycznym. Ponadto takie schody zajmują niewiele miejsca, więc pasują także do niewielkich domów. Są usztywnione w odpowiednich miejscach, dzięki czemu ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo, można do nich bez problemu zainstalować ozdobną balustradę i zwiększyć także ich atrakcyjność. Z kolei montaż drewnianych schodów policzkowych jest prosty i szybki.

Z jakiego drewna mogą być wykonane drewniane schody policzkowe?

Schody policzkowe mogą zostać wykonane z wielu gatunków drewna. Najczęściej do tego celu wybiera się następujące gatunki: buk, dąb, sosna, jesion, klon, brzoza oraz drewno egzotyczne dla bardziej wymagających użytkowników, takie jak heban, mahoń czy merbau. Ciekawie wygląda konstrukcja, w której poszczególne elementy schodów są wykonane na zasadzie kontrastu z innych materiałów, np. drewniane stopnie i szklana lub metalowa balustrada.

Mamy nadzieję, że wiesz już wszystko o schodach policzkowych drewnianych i teraz możesz już tylko wybrać się do sklepu. Powodzenia w zakupach!