fbpx
 In Blog

Schody półkowe zaliczane są do jednych z niezwykle popularnych konstrukcji schodów wewnętrznych. Mimo tego, że nie potrzebują dodatkowych elementów dekoracyjnych, świetnie się prezentują w każdym wnętrzu. Co warto o nich wiedzieć, by zdecydować się na inwestycję w ich zakup i montaż? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Spis treści
1. Wstęp
2. Solidna konstrukcja to podstawa
3. Balustrada chętnie wybieranym dodatkiem
4. Schody w niejednej odsłonie

Nowocześnie urządzone wnętrza potrzebują doskonałej oprawy i świetnych rozwiązań aranżacyjnych. Nic dziwnego więc, że właśnie efektownie prezentujące się schody półkowe coraz częściej stanowią serce tego rodzaju przestrzeni. Warto zdecydować się na inwestycję od najlepszego producenta z branży. Wielość gatunków drewna i ciekawych realizacji czeka właśnie na nas!

Schody półkowe znane są z tego, że generują wrażenie „unoszenia się” w powietrzu. Do tego wykonane mogą być z przeróżnych rodzajów drewna – tu wskazuje się na dużą uniwersalność takiej konstrukcji. Jak mocowana jest konstrukcja schodów półkowych i dlaczego warto się nimi zainteresować? Podpowiadamy.

Solidna konstrukcja to podstawa
Do najpopularniejszych i najbardziej stabilnych zarazem sposobów montowania schodów półkowych należy ten, w którym wykorzystuje się zakotwiczenie w ścianie pojedynczych, stalowych elementów konstrukcyjnych. W takiej opcji jeden element przypada na każdy stopień. Warto zaznaczyć jednak, że tego rodzaju montaż możliwy jest wyłącznie na odpowiednio wzmocnionych ścianach. Konstrukcję schodów półkowych wykonuje się przed tynkowaniem ścian. Warto dodać, że dzięki solidnej konstrukcji schodów półkowych nie ma co się obawiać o to, że ich stopnie mogłyby ulec jakiejkolwiek deformacji.

Balustrada chętnie wybieranym dodatkiem
Co może sprawić, że solidność konstrukcji nowoczesnych schodów półkowych jest jeszcze większa? Z pewnością będzie to montaż dopasowanej stylem balustrady. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór szklanej balustrady na rotulach bez pochwytu – dzięki temu zachowany zostanie efekt schodów „unoszących się” w powietrzu, a bezpieczeństwo ich użytkowania jeszcze bardziej wzrośnie.

Schody w niejednej odsłonie
Wyróżnikiem tak chętnie wybieranych schodów półkowych pozostaje duża dowolność w doborze gatunku drewna, z którego te mogą zostać wykonane. I tak z powodzeniem zamówić można schody półkowe wykonane z drewna dębowego, bukowego czy jesionu. Te szeroko znane gatunki rodzime drewna to nie wszystko. Równie dużym powodzeniem cieszą się schody wykonane z drewna egzotycznego. Tutaj najpopularniejszymi gatunkami drewna pozostają wenge oraz merbau. Na jakikolwiek gatunek drewna jednak nie padłby nasz wybór – zdecydowanie polecamy zakup schodów półkowych z oferty dobrego ich producenta. To się opłaca!