fbpx
 In Blog

Styl skandynawski cieszy się sporym zainteresowaniem już od wielu lat w architekturze wnętrz. I choć ma groźnego konkurenta w postaci silnego trendu maksymalistycznego, nadal wiele osób decyduje się na urządzenie swoich czterech kątów właśnie w stylu skandynawskim. Będzie on doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie tradycję. Warto pamiętać o tym, że niewymuszony design nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego zdecydowanie się na skandynawskie wnętrza będzie strzałem w dziesiątkę. Ich idealny uzupełnieniem będą schody z białymi podstopniami.

Dla kogo są skandynawskie wnętrza?

Styl skandynawski polecany jest minimalistom, czyli osobom, które cenią sobie niczym niezakłócone przestrzenie. Każdy przedmiot ma określoną funkcję i powinien czemuś służyć. Stylistyka ta sprawdzi się szczególnie w domach czy mieszkaniach o dużym metrażu. Pozwala na uzyskanie naprawdę spektakularnych efektów. Dzięki oszczędności wystroju, utrzymanie porządku w skandynawskich wnętrzach jest dużo łatwiejsze.

W przypadku mieszkań czy domów dwupoziomowych, warto zdecydować się na schody dywanowe. Wyróżniają się one minimalizmem kształtów i niebanalnym designem, dlatego są wprost idealne do wnętrz w stylu skandynawskim. Dostępne są schody drewniane dywanowe, a także schody dywanowe na beton. Te drugie sprawdzą się szczególnie dobrze w surowych przestrzeniach. Wykonywane są przez specjalistów, którzy posiadają niezbędne, ponadprzeciętne umiejętności, dlatego schody dywanowe są unikatowe. Co istotne, nie potrzebują dodatkowej oprawy dekoracyjnej, gdyż same w sobie są niezwykle ciekawe. Takie właśnie powinny być wszystkie elementy we wnętrzach w stylu skandynawskim.

Założenia stylu skandynawskiego

Styl skandynawski wyróżnia się kilkoma cechami. Przede wszystkim we wnętrzach utrzymanych w tejże stylistyce podłogi powinny być wykonane z drewna. Jeśli chodzi o kolorystykę, dominuje biel i odcienie Dębu naturalnego – To właśnie DĄB na schodach powoduje ocieplenie naszego pomieszczenia i dodaje naturalnych cech otoczenia