fbpx
 In Blog

Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę, że decydując się na montowanie schodów w swoich domu, musi nauczyć korzystać z nich swoje najmłodsze pokolenie. Szereg rozwiązań jest w stanie przynieść odpowiednie efekty, a przychylne konstrukcją zabezpieczą nasze dzieci przed nieprzyjemnym wydarzeniem. Z tego względu tak bardzo istotne jest, aby oprócz nauki korzystania ze schodów, wybrać produkt odpowiednio przystosowany i bezpieczny. Zapraszamy do lektury.

Bezpieczne schody

Parametry związane z bezpieczeństwem naszych pociech można określić w sztywnych ramach charakteryzujących produkt. Szerokość, liczba i wymiar stopni czy wysokość balustrady są niezwykle istotne, dlatego, jeżeli chcesz nagiąć reguły celem pomieszczenia pod schodami – na przykład schowka, ryzyko może okazać się prostu bezsensowne. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze i nie należy tego zmieniać. Oczywiście na etapie projektowania schodów klient poznaje wszelkie wymiary związane z konstrukcją schodów.

Ilość stopni

Pierwszym kluczowym czynnikiem związanym z bezpieczeństwem naszych schodów jest liczba stopni. Zasady i eksperci w tym zakresie podają, że nie powinno być ich więcej niż 17 w jednym biegu. Niestety fakty są takie, że w przypadku wyższych pomieszczeń, aby połączyć ze sobą kondygnację, trzeba wykorzystać więcej stopni. Z pomocą przychodzą w takich momentach nasi projektanci oraz konstruktorzy.

Rozmiar stopni

Oprócz ilości stopni, w kontekście bezpieczeństwa Twojego oraz Twoich dzieci niezwykle ważny jest również ich wymiar. Po raz kolejny podpierając się zaleceniami ekspertów i przepisami, elementy powinny mieć maksymalnie 20 cm wysokości i 32 cm szerokości. Zasada jest prosta krok ludzi powinien się mieścić między 60 a 65 cm i jasno mówią o tym normy .

Konstrukcja schodów

Najlepszą konstrukcją schodów, która idealnie sprawdzi się pod kątem bezpieczeństwa, Twoich dzieci są tak zwane schody proste. Z drugiej strony najmniej bezpiecznym rozwiązaniem będą schody kręcone i trójkątne, które mogą być niebezpieczne dla naszych pociech.

Materiał

W kwestii materiału najważniejsze, aby pamiętać o tym, aby schody nie były śliskie. Dobrym rozwiązaniem będzie produkt stworzony z olejowanego lub lakierowanego drewna może być ono szczotkowane . Jeżeli chcesz zadbać o to, aby Twoje dzieci nie upadały na schodach, odradzamy zakup tych wykończonych szkłem lub okładziną kamienną.