fbpx
 In Blog

Schody półkowe gwarantują niepowtarzalne efekty wizualne we wnętrzu mieszkalnym.

Schody półkowe to jedno z bardzo modnych i popularnych rozwiązań montażowych w domach jednorodzinnych Co takiego jest w ich konstrukcji co sprawia, że zainteresowanie ich wyborem stale rośnie? Sprawdźmy, w jakich wnętrzach schody półkowe sprawdzą się najlepiej oraz czym dokładnie zdobywają serca inwestorów.

Spis treści:

  • Duża atrakcyjność wizualna
  • Drewno w różnorodnej postaci
  • Koszt nie musi być duży

Są minimalistyczne, ale bardzo praktyczne. Główną istotą ich montażu jest mocowanie bezpośrednio do ściany nośnej. Solidna konstrukcja, optymalnie przemyślana i mądrze zaplanowana, to kolejne atuty inwestycji, jaką jest zakup schodów półkowych. Do tego sprawiają wrażenie wyjątkowej lekkości i swoistego unoszenia się w powietrzu. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Duża atrakcyjność wizualna

Schody półkowe to w ich prostocie konstrukcyjnej tkwi ogromny potencjał. Do tego prezentują się nad wyraz elegancko, zachwycają solidną konstrukcją wspornikową. Z pewnością wybierane są przez tych inwestorów, których interesuje lekkość i przestrzeń.

Drewno w różnorodnej postaci

Inwestycja w zakup schodów półkowych pozwala na szeroki wybór spośród dostępnych rodzajów drewna. Jak przekonuje dobry producent schodów – z powodzeniem sprawdzi się zarówno drewno rodzime i szeroko znane w Polsce, takich gatunków jak dąb czy jesion, jak również drewno egzotyczne, m.in. wenge czy merbau. Wszystkie z wymienionych rodzajów drewna będą wspaniałym materiałem do stworzenia wyjątkowej konstrukcji schodowej, która przez wiele lat cieszyć będzie oko inwestorów i zapewniać najwyższy komfort korzystania z wszelkich wygód bezpiecznego poruszania się między piętrami budynku mieszkalnego.

Koszt nie musi być duży

Choć wycena drewnianych schodów półkowych może być bardzo różna, to warto wskazać na czynniki generujące jej wysokość. Z pewnością dużo niższe koszty inwestycyjne będą związane z wyborem rodzimych gatunków drewna czy wielkości samej konstrukcji. Jakkolwiek jednak by nie było, warto postawić na projekt od cenionego producenta z branży i wybrać tę konstrukcję, która najbardziej odpowiada naszym indywidualnym oczekiwaniom i preferencjom. Efektowne schody półkowe to z pewnością bardzo dobry wybór – także wizualny.