fbpx
 In Blog

Schody drewniane samonośne, w przeciwieństwie do betonowych cechuje lekkość i elastyczność w kreowaniu kształtów, dlatego najczęściej są wybierane przez klientów oczekujących indywidualnie dobranego do wnętrza własnego wymarzonego domu. Moga to być kostrukcje: dywanowa, policzkowa lub pułkowa.

Dzięki swojej wielowymiarowości mamy wpływ na nasz finalny efekt. Do każdego projektu dobiera się : kształt, formę, liczbę stopni ich wielkość oraz poręcze i balustrady – tak wiele elementów i ich szeroki wybór pozwala na kreowanie nieszablonowych pomysłów.

Schody wewnętrze w dwukondygnacyjnym domu to rzecz oczywista, o tym jaką mają mieć formę: jednobiegowe, dwubiegowe, gięte,zabiegowe, czy z podestem, trzeba decydować już na etapie projektowania domu, a ich wygląd zależy od wielkości i kształtu otworu.

Jaki powinien być otwór i o czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Wielkość otworu to w konsekwencji wielkość klatki schodowej czyli docelowo schodów. Do otworów małych najbardziej nadają się schody zabiegowe, oczywiście prawidłowo zaprojektowane czyli,z odpowiednią głębokościa stopnia na lini biegu i wysokością stopni.

Jeżeli chcemy wykonać podest na schodach dwubiegowych to należy powiększyć wielkość otworu, co z tym idzie schody są bardziej reprezentacyjne,dodatkowym atutem jest to, że mamy większy wpływ na wymiary schodów i ich ostateczną wielkość.

Bez względu na kształt i wielkość otworu przy wyborze schodów drewnianych,zawsze stawia się na wygodę komunikacji oraz bezpieczeństwo użytkowników.