fbpx
 In Blog

Przedpokój jest miejscem, któremu często – niestety – nie poświęcamy należytej uwagi. Warto urządzić go z klasą, ponieważ to właśnie pierwsze pomieszczenie, do którego trafiamy zaraz po przejściu przez próg domu czy mieszkania. Poza tym, funkcjonalnie urządzony przedpokój w ogromnym stopniu ułatwia codzienne życie. Dobrym wyborem będzie stylistyka retro.

Jakie meble do przedpokoju?

Często wybór mebli do przedpokoju bywa prawdziwym wyzwaniem. Muszą one być pojemne, by zmieściły wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy, a jednocześnie wyróżniać się unikatową stylistyką. Warto zadbać o to, by już od samego progu nasi goście czuli się dobrze i przytulnie. Na widoku nie może znajdować się nadmiar kluczy, butów czy innych bibelotów. Nieład skutecznie potrafi zrujnować humor i utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Meble powinny gwarantować odpowiednie posegregowanie przedmiotów. Trafnym wyborem będą np. komody w stylu retro z licznymi szufladkami, w których będzie możliwe ukrycie wszelkich drobiazgów. W pojemnych szufladach można także schować czapki, szaliki czy rękawiczki. Dolne szuflady można przeznaczyć na buty, dzięki czemu zapanuje ład. Stylistyka retro rządzi się swoimi prawami, dlatego trzeba zadbać o to, by komoda była wykonana z solidnego drewna.

W przedpokoju możemy także umieścić krzesła. Dzięki nim wygodnie włożymy rano buty. By zwiększyć wygodę, warto dodatkowo dopasować poduszki. Alternatywą mogą być ławeczki, pufy czy skrzynie. Jeśli chodzi o styl retro, muszą być one nie tylko funkcjonalne, ale również efektowne.

Dodatki do przedpokoju

Jeśli chodzi o dodatki, warto postawić na wieszaki w stylu retro, ozdobne lustra albo lampy wiszące. Będą one idealnym dopełnieniem całego wystroju, a jednocześnie z pewnością nam posłużą w codziennym życiu. Pożądane będą także wszelkie ozdobne przedmioty, które jeszcze lepiej pozwolą się wczuć w tę stylistykę.

Schody w stylu retro

W przedpokoju mogą się także znajdować schody na piętro. Idealnym wyborem będą wysokiej jakości schody drewniane, które prezentują się efektownie. Najlepiej zdecydować się na klasyczne, ciężkie schody, wykonane z największą starannością. Można zdecydować się zarówno na takie z ciemnego, jak i jasnego drewna. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań oraz pozostałego wyposażenia przedpokoju. Schody mogą być zarówno proste, jak i kręcone. Co więcej, dobrą praktyką jest wykorzystanie powierzchni pod schodami, ustawiając tam np. ławeczkę. To świetny pomysł szczególnie w przypadku mieszkań i domów o niewielkim metrażu.