fbpx
 In Blog

Marzysz o tym, by skutecznie pielęgnować schody drewniane? Dowiedz się, o czym warto pamiętać. Poznaj rady najlepszego producenta z branży. Warto!

Wstęp
Pielęgnacja schodów drewnianych wykonywana systematycznie i z wykorzystaniem odpowiednich preparatów, jest doskonałym sposobem na utrzymanie ich możliwie jak najdłużej w doskonałym stanie technicznym i wizualnym, O czym należy pamiętać, dbając o piękny wygląd chluby naszego domu – schodów wykonanych z drewna? Podpowiadamy!

Spis treści
1. Wstęp
2. Jak dbać o schody lakierowane?
3. Jak pielęgnować schody olejowane?

Streszczenie artykułu
Schody drewniane są uwielbiane przez wielu użytkowników i wciąż chętnie zamawiane przez inwestorów. Największą popularnością cieszą się super wytrzymałe na uszkodzenia schody lakierowane oraz naturalnie prezentujące się schody olejowane. Warto jednak o nie dbać, systematycznie je pielęgnując z wykorzystaniem odpowiednich preparatów.

Artykuł
Aby można było możliwie jak najdłużej cieszyć się atrakcyjnym wizualnie wyglądem schodów drewnianych oraz ich naturalnym wyglądem, dobrze jest postawić na prawidłową impregnację i pielęgnację. Warto jednak zauważyć, że najtrwalsze będą schody wyjątkowo starannie wykończone. Wykończenie schodów możliwe jest na kilka sposobów: zarówno z wykorzystaniem oleju, jak i lakieru. Co warto wiedzieć o prawidłowej pielęgnacji schodów wykonanych z drewna? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Jak dbać o schody lakierowane?
Schody lakierowane cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Tego rodzaju schody bowiem są wyjątkowo odporne na różnego rodzaju zabrudzenia, przy czym brud nie wnika w strukturę drewna. Do tego schody lakierowane są też wyjątkowo łatwe w konserwacji i wymagać będą zdecydowanie mniejszej liczby zabiegów pielęgnacyjnych, niż schody olejowane. Ponadto są także bardzo odporne na ścieranie, przez co z powodzeniem posłużą przez wiele lat. Do zabiegów zaliczanych do codziennej pielęgnacji schodów lakierowanych zaliczyć należy przede wszystkim ich odkurzanie oraz zamiatanie. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy nie chcemy, by na schodach pojawiły się różnego rodzaju nieestetyczne zarysowania. Do tego warto pamiętać i o tym, by ograniczyć długotrwałe działanie wody na schody drewniane.

Jak pielęgnować schody olejowane?
Jedną z największych zalet schodów olejowanych pozostaje ich naturalny wygląd. Olej bowiem jest takim surowcem, który doskonale podkreśla strukturę drewna oraz wydobywa całą jego atrakcyjność wizualną. Ponadto uwydatniać będzie także urokliwe usłojenie. Ponadto w przypadku schodów olejowanych nawet poważniejsze uszkodzenia usunąć można już za pomocą częściowej renowacji. Niekonieczne staje się naprawianie całych schodów. Dbając o atrakcyjny wygląd schodów olejowanych warto pamiętać o ich codziennym zamiataniu Dobrze jest też je regularnie myć, wykorzystując przy tym wyłącznie wilgotne szmatki.