fbpx
 In Blog

Styl Art Deco bez wątpienia wraca do łask. Nie ma się czemu dziwić, bowiem elegancja i wyrafinowany styl zawsze będą mieć swoich zwolenników. Stylistyka ta przeżywała swój rozkwit ponad 100 lat temu, jednak i współczesne wnętrza można urządzić w jej duchu. Jak to zrobić?

Nowoczesne mieszkanie w stylu Art Deco

Wciąż panuje przekonanie, że styl Art Deco jest przestarzały i nie ma możliwości, by urządzić nowoczesne mieszkania właśnie w tej stylistyce. Nic bardziej mylnego. Co więcej, Art Deco jest jednym z wnętrzarskich hitów i dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej.

Coraz więcej młodych ludzi urządza swoje cztery kąty, właśnie wykorzystując elementy stylu Art Deco. Zachwycają się elegancją lat międzywojennych, dostrzegając jej ogromny potencjał. Oczywiście wszystko dopasowujemy do swoich potrzeb, a świeże spojrzenie nadaje stylistyce Art Deco unikatowego wyrazu. Ważne jest, by zwracać uwagę na jakość zastosowanych materiałów. Nie ma tutaj miejsca na meble o strukturze imitującej drewno. Powinno być to fornirowane, inkrustowane wyposażenie wnętrz.

Schody Art Deco

Schody w stylu Art Deco powinny być eleganckie i wyrafinowane. Możemy zdecydować się na schody dywanowe, schody policzkowe czy schody na beton. Ważne, by były efektowne i spójne ze stylistyką całego wnętrza.

Na pierwszy rzut oka wnętrza w stylu Art Deco sprawiają wrażenie spokojnych. Fakt, że nie ma tutaj mocnych i nasyconych barw, natomiast są wzory i złoto. Warto wykorzystać to właśnie w detalach takich, jak schody. To właśnie te drobnostki sprawiają, że całe wnętrze ma wiele elementów wspólnych ze stylem Art Deco.

Wnętrze w stylu Art Deco, czyli jakie?

Gdybyśmy mieli zdefiniować styl Art Deco, pierwsze, co przychodzi na myśl, to pomieszczenia pełne elegancji i ciepła. Tego typu wnętrza są niezwykle przytulne, a jednocześnie wyrafinowane. Podziw budzi jakość zastosowanych materiałów. Wszystko idealnie ze sobą współgra, a jednocześnie nie ma przepychu, jak w przypadku wnętrz w stylu barokowym. Mimo to możemy się poczuć niemal po królewsku.

To doskonała alternatywa dla minimalistycznych, spokojnych wnętrz. Styl Art Deco pozwala na tworzenie pomieszczeń z duszą. Są one dopracowane w każdym calu, ciesząc zarówno domowników, jak i ich gości.