fbpx
 In Blog

Wstęp
Z czym kojarzy nam się elegancko i gustownie urządzone wnętrze mieszkalne w stylu klasycznym? Przede wszystkim z ogromnym szykiem i doskonałą precyzją doboru wszelkich zastosowanych rozwiązań aranżacyjnych. Także i schody w takim wnętrzu nie mogą być przypadkowe i stworzone ot tak, jakby od niechcenia. Jaka konstrukcja schodów wewnętrznych najlepiej sprawdzi się w tego rodzaju wnętrzu? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Spis treści
1. Wstęp
2. Klasyczne schody – czyli jakie?
3. Niesztampowe realizacje w modzie
4. Prostota i jasna kolorystyka

Streszczenie artykułu
Schody wewnętrzne wykonane z wysokiej jakości rodzimego drewna nigdy nie wyjdą z mody. Nie dość bowiem, że zawsze prezentują się bardzo okazale i elegancko, to do tego są również bardzo atrakcyjne estetycznie. Myśląc o schodach do wnętrz klasycznych, warto postawić na proste konstrukcje w jasnej kolorystyce. To się zawsze sprawdzi.

Artykuł
Tradycyjne formy i ponadczasowa elegancja – tak można byłoby w ogromny skrócie określić aranżację wnętrza mieszkalnego w stylu klasycznym. Kiedy jednak zaczniemy zastanawiać się nad doborem jak najwłaściwszych schodów, może pojawić się problem. Gdzie szukać najlepszych inspiracji? Tu z pewnością przyjdzie na pewno dobry producent schodów drewnianych. Jakiego rodzaju konstrukcję schodów wewnętrznych może nam polecić? Sprawdziliśmy to!

Klasyczne schody – czyli jakie?
Ogromnym zainteresowaniem inwestorów wybierających klasyczną konstrukcję schodów wewnętrznych, cieszą się właśnie schody wykonane z rodzimego drewna. Te znane są nie tylko z ogromnej solidności, ale również z ponadczasowej elegancji i nienagannej prezencji. Doskonałym wyborem będą więc schody o widocznej drewnianej konstrukcji, często z zaokrąglonymi wykończeniami stopni. Niezwykle efektownie prezentować się będą też takie schody, które wzbogacone zostały drewnianą balustradą, uzupełnioną jedynie kutymi elementami. Na pewno ciekawym rozwiązaniem będą też schody wstęgowe, które uzupełnią gustowną aranżację wnętrza mieszkalnego w stylu klasycznym. Nikt nie powiedział przecież, że klasyka nie może dziś łączyć się z nowoczesnością.

Niesztampowe realizacje w modzie
Schody wewnętrzne wstęgowe, wykonane obowiązkowo z drewna, cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem, niż uwielbiane przez wielu schody dywanowe. Mogą być uzupełnione podstopniami, a całość wieńczyć może efektowna balustrada, wykonana np. ze stali nierdzewnej. Te dwa materiały doskonale współgrać będą z naturalnym drewnem – surowcem znanym z ponadczasowej wytrzymałości i niebywałej, niewychodzącej z mody prezencji.

Prostota i jasna kolorystyka
Obserwując trendy na rynku schodów wewnętrznych śmiało można stwierdzić, że ani jasna kolorystyka schodów nie wychodzi z mody, ani też ich prostota.