fbpx
 In Blog

Modne schody to obecnie przede wszystkim schody drewniane od dobrego, cenionego w branży producenta. Takich właśnie warto szukać z myślą o mądrej inwestycji w zakup i montaż schodów na lata. A jest z czego wybierać – konstrukcje ze szkłem, ażurowe, minimalistyczne i w kolorze, czekają tylko na nowych właścicieli!

Modne schody drewniane to trendy, które mogą nieznacznie zmieniać się z roku na rok. Bo to, że schody z drewna pozostają wciąż popularne – nie dziwi dziś nikogo. Właśnie drewno uznawane jest za surowiec niezwykle trwały i wytrzymały, a do tego elegancko się prezentujący. Jakiego rodzaju schody uznajemy dziś za modne? Sprawdziliśmy to.

Spis treści:

  • Numer jeden: schody dywanowe
  • Konstrukcje z elementami ze szkła
  • Modne schody w kolorze

Modne trendy w branży schodów i stolarki są nieco podobne do ogólnych trendów w modzie. Czasem nieco się zmieniają, ale pozostają wciąż wierne znanym i klasycznym kanonom piękna. Jak w każdej branży jednak – także w stolarce – są schody bardziej i mniej modne. Poznajmy te cieszące się największym zainteresowaniem i popularnością wśród współczesnych inwestorów.

Numer jeden: schody dywanowe

Modne schody drewniane to z pewnością schody dywanowe. Ich konstrukcja sprawia, że prezentują się niczym dywan, stanowiąc zgrabną, jednolitą całość. Jeśli do tego dostępne są w wersji samonośnej w dwukondygnacyjnym mieszkaniu czy własnym domu – prezentować się będą nad wyraz wspaniale. Nierzadko stanowić mogą nawet jedyny element dekoracyjny we wnętrzu mieszkalnym. Główną praktyczną zaletą schodów dywanowych pozostaje minimalizm ich konstrukcji. Mimo tego pozostaje ona mocna, stabilna i nośna. O te aspekty zadba nikt inny, jak nie dobry producent schodów i montażysta w jednym. Warto wybierać więc ofertę takiego producenta, który może poszczycić się ustabilizowaną pozycją na rynku branżowym. Warto jeszcze wspomnieć, że schody dywanowe polecane są do tych wnętrz, w których można dysponować dostępnością większego metrażu. Z powodzeniem zamówimy dziś schody dywanowe w wersji jedno- lub dwubiegowej, schody wachlarzowe lub z podestem. Własne pomysły i oczekiwania warto skonsultować z dobrym producentem schodów właśnie.

Konstrukcje z elementami ze szkła

Samonośne konstrukcje schodowe nie tylko w drewnie, ale również z elementami szklanymi. Mowa o schodach z drewnianymi stopniami i efektownymi balustradami ze szkła. To również bardzo popularne trendy w nowoczesnych inwestycjach wybieranych przez świadomych trendów inwestorów. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się tym, którzy niekoniecznie chcą stawiać na minimalizm. Choć zwolennikom niewielkiej dekoracyjności na pewno spodoba się wyjątkowo lekka konstrukcja schodów ażurowych.

Modne schody w kolorze

Pomimo tego, że wśród schodów, które są trendy, przeważają kolory naturalnego drewna, nikt nie powiedział, że modne schody drewniane nie mogą być kolorowe! Do najpopularniejszych ich wybarwień z pewnością należą odcienie szarości i bieli. Warto tchnąć nieco koloru we wnętrza mieszkalne. By mieszkało się przyjemniej, a przytulność klimatu była wyczuwalna na każdym kroku.