fbpx
 In Blog

Szukasz inspiracji do zakupu i montażu schodów wewnętrznych? Poznaj ciekawe pomysły na schody w stylu loft.

Wstęp
Zamiłowanie do minimalizmu i inspiracji industrialnych obecnie gości w wielu wnętrzach mieszkalnych i nic dziwnego więc, że i zapotrzebowanie na schody dopasowane do tego właśnie stylu wnętrzarskiego, stale rośnie. Myśląc o inwestycji w zakup schodów w stylu loft warto wiedzieć, czego oczekiwać od takiej właśnie konstrukcji. Zapraszamy naszego wpisu!

Artykuł
Styl loft sprawdzi się w wielu wnętrach mieszkalnych i użytkowych. Jest ukłonem w stronę nie dekoracyjnością i minimalizmu – tak uwielbianych przez wielu inwestorów. Jakiego rodzaju schody sprawdzą się w takim wnętrzu? Jakiego typu konstrukcje okażą się strzałem w 10-tkę? Sprawdziliśmy to i… podpowiadamy!

Styl loftowy inspiracje czerpie z nowojorskiej przemysłowości i minimalizmu. W tak urządzonym wnętrzu z pewnością królować będą ceglane ściany, nawierzchnie z betonu czy lite drewno dębowe . Myśląc o inwestycji w zakup i montaż schodów w stylu loft, warto zwrócić uwagę na takie schody, które w wykonane będą z metalu lub o takiej konstrukcji, na którą składać się będzie zarówno metal, jak i elementy wykonane z solidnego, litego i efektownie prezentującego się drewna. Warto podkreślić, że to właśnie mało dekoracyjne schody o minimalistycznej konstrukcji idealnie odnajdą się w przestrzeni urządzonej w stylu przemysłowym. Klimatycznie urządzone wnętrza mieszkalne lub użytkowe w stylu loft z powodzeniem dopełnią dopasowane stylem schody wewnętrzne.  Do loftów przede wszystkim świetnie nadają się wszystkie konstrukcje ażurowe, które nadają przestrzeni większą lekkość i mogą powiększyć ją optycznie. Wtedy także możemy podkreślić wygląd stali, aby prezentowała się jeszcze lepiej. Loft to miejsce szczególne; pozbawione nadmiernych zdobień, intrygujące nieco industrialną surowością.

Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim schody policzkowe oraz schody siodłowe, które bazują na belkach bocznych stanowiących podporę dla stopni schodów. W przypadku schodów policzkowych belki podpierają stopnie od spodu, natomiast schody siodłowe mają stopnie umieszczone w belkach.
Drugą ciekawą propozycją są schody wspornikowe (zwane również półkowymi). W tym przypadku mówimy o schodach wychodzących ze ściany, konstrukcja tego rodzaju prezentuje się bardzo lekko , ale z drugiej strony wymaga odpowiedniej nośności ścian budynku.

Schody od dobrego producenta
Decydując się na zakup solidnych schodów wewnętrznych, niezależnie już od stylu, w jakim zostały one wykonane, zawsze warto wybrać ofertę dobrego producenta schodów. Duże doświadczenie branżowe, profesjonalny montaż i wykorzystanie w produkcji najlepszych materiałów z dostępnych na rynku sprawi, że teraz każde schody zamówione u dobrego producenta będą inwestycją doskonale trafioną. Warto kupować u najlepszych – także schody do wnętrz w stylu loft. Taka inwestycja będzie najbardziej trafioną inwestycją na długie lata w pełni satysfakcjonującego użytkowania!