fbpx
 In Blog

Jeśli poszukujesz schodów, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach czy domach, warto rozważyć schody półkowe. To obecnie – tuż obok schodów dywanowych – jeden z największych hitów, które doskonale nadają się do innowacyjnych aranżacji przestrzeni. To nie tylko idealne konstrukcje do budynków mieszkalnych, ale także biur, gdzie liczy się przede wszystkim naturalne piękno zastosowanych materiałów.

Czym są schody półkowe?

Schody półkowe, zwane także wspornikowymi, to konstrukcja, która wyróżnia się przede wszystkim minimalistycznym designem. Jak sama nazwa wskazuje, schody te przypominają półki. Poszczególne stopnie “wyrastają” ze ściany. Efekt ten uzyskuje się ze względu na brak widocznego stelaża i połączeń pomiędzy stopniami. Wszelkie elementy konstrukcyjne montowane są do ściany nośnej, co pozwala na uzyskanie estetycznego wyglądu. Nie ma także obaw o pęknięcia na gładkiej ścianie, bowiem całość zaprojektowana jest tak, by to stopnie absorbowały drgania i wstrząsy. Bieg może być poprowadzony na różne sposoby.

Z jakich materiałów wykonuje się schody półkowe?

Najczęściej wykonuje się drewniane schody półkowe. Produkowane są m.in. z dębu lub jesionu, choć na popularności zyskują różnorodne gatunki drzew egzotycznych. Schody półkowe z drewna wyróżniają się ogromną trwałością, a także innowacyjnym wyglądem

Schody drewniane półkowe doskonale będą wyglądać w klasycznych, ale także nowoczesnych wnętrzach. To oryginalna propozycja, która pozwala na stworzenie nietypowej aranżacji. Nie ma tu miejsca na ciężkie podstopnie, które przeważnie kojarzą się ze schodami z drewna. Ciekawym pomysłem jest zestawienie białej ściany z półkowymi schodami z drewna w ciemnym kolorze. Kontrast sprawia, że całość staje się wyrazista i niebanalna.