fbpx
 In Blog

Popularność schodów drewnianych nie mija wraz z czasem. Można powiedzieć nawet więcej – stale rośnie. Dlatego też warto wiedzieć, które z rodzajów schodów plasują się wciąż w czołówce współczesnych inwestorów. Tu wymienić należy niezwykle efektowne schody dywanowe, policzkowe czy schody z belką. Wszystkie są dostępne w ofercie dobrego producenta.

Popularność schodów drewnianych jest ogromna. Nic w tym dziwnego. Wielu inwestorom zależy na przemyślanej, mądrej, a do tego jeszcze trwałej inwestycji. Taką będzie z pewnością wybór klasycznych schodów wykonanych z drewna. A które z dostępnych na rynku cieszą się największą popularnością wśród inwestorów?

Klasyka: proste schody

Biegi ze schodów pasować będą niemal do każdego rodzaju wnętrza. To jedna z najpopularniejszych alternatyw dla standardowych schodów żelbetonowych. Z jakiego rodzaju drewna najczęściej wykonuje się tego rodzaju konstrukcje schodowe? Z pewnością dominować tu będą rodzime gatunki drewna takie jak buk, dąb, jesion. Tego typu schody drewniane najczęściej dostępne są już gotowe, w marketach budowlanych i podobnych im miejscach. Nie zawsze jednak spotykają się z popularnością wśród inwestorów. Dlaczego? Dużo lepszym rozwiązaniem w praktyce okazuje się wybór schodów drewnianych stworzonych na zamówienie.

Schody dopasowane do wnętrza

Najpopularniejsze schody drewniane to schody robione na zamówienie u dobrego ich producenta. Taki wybór większości inwestorów nie dziwi nikogo w branży. Schody na zamówienie bowiem dopasowuje się do wnętrza, a nie na odwrót. Dzięki temu też efekty są dużo bardziej zadowalające i atrakcyjne wizualnie, jak i estetycznie. Co zrobić, żeby zamówić idealne schody do naszego domu czy dwukondygnacyjnego mieszkania? Poleca się wybrać do producenta. A jakie rozwiązania schodowe plasują się na szczycie popularności u dobrego producenta?

Najczęściej zamawiane schody to…

Schody policzkowe, czy niezwykle popularne schody dywanowe – te właśnie wygrywają w rankingu najchętniej zamawianych schodów u producenta. Szczególne miejsce na szczycie popularnych wyborów inwestorów zajmują schody dywanowe. Prezentują się bowiem niezwykle efektownie – oglądając je, ma się wrażenie, że zostały wykonane z jednego kawałka drewna.