fbpx
 In Blog

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że na wygląd danego pomieszczenia, ogromny wpływ mają schody drewniane. Jesion jest jednym z bardziej popularnych materiałów, stosowanych w tego typu realizacjach, jego wyrazista faktura sprawiają, że doskonale sprawdza się w eleganckich wnętrzach szczególnie, gdy mowa o schodach dywanowych.

Z jakich materiałów najczęściej wykonuje się schody? Jesion i dąb należą do tych najbardziej popularnych gatunków , wykorzystywanych przy wykonywaniu takich konstrukcji. Dlaczego? Otóż są to materiały, które charakteryzują się bardzo duża twardością oraz wytrzymałością i niebywałą estetyką. Dzięki temu, wybierając właśnie te gatunki, można mieć pewność, że schody będą w bardzo dobrym stanie przez długie lata.

Jednak jesion jest także bardzo ceniony ze względu na jego niższą cenę. W porównaniu do schodów dębowych, może to być nawet kilkanaście procent mniej , w zależności o wielkości schodów i elementów. Jesion to bardzo twarde drewno o wysokiej odporności na działanie wilgoci , jego struktura posiada mocne słoje i wyraziste pory drewniane, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie schodów Jesionowych.