fbpx
 In Blog

Jeżeli zastanawiasz się nad stylistyką Twoich wnętrz oraz ich odpowiednim wykończeniem warto pamiętać, że w ostatnich latach króluje styl nowoczesny i minimalistyczny. Bez względu na rodzaj designu, w przypadku domów piętrowych należy jednak wybrać idealne schody, które będą niepowtarzalnym meblem w twoim własnym „M”. Drewniane półkowe modele doskonale sprawdzą się jako uniwersalne rozwiązanie zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń. Z tego względu stanowią jeden z coraz częściej wybieranych w ostatnich latach schodów.

KILKA SŁÓW O SCHODACH PÓŁKOWYCH

Schody półkowe są bardzo wymagające, to na ich procesie obliczeń podczas projektu waży się bardzo ważna kwestia, jest to kwestia stabilności oraz wygody. Konstrukcja dobrze zaprojektowana i odpowiednio obliczona to bezpieczeństwo na wiele lat użytkowania. Ich montaż polega na osadzeniu w ścianie tak, aby cała konstrukcja była solidna i zapewniała domownikom stabilność podczas użytkowania. Takie wiszące w powietrzu schody sprawiają fantastyczne wrażenia wizualne i nadają charakteru każdej nowoczesnej i minimalistycznej stylizacji. W kwestii komfortu użytkowania nie ustępują schodom tradycyjnym.

SCHODY PÓŁKOWE A STYLIZACJA

Wizualny wygląd produktu wyróżnia go na tle innych prostszych konstrukcji. Lewitujące stopnie ze ściany to niepowtarzalny efekt „WOW”. Istotny jest również kolor i rodzaj drewna, z którego schody zostały wyprodukowane. Ta kwestia zależy jednak od indywidualnych preferencji oraz innych dodatków znajdujących się w pomieszczeniu. Jeżeli zależy Ci na efektownym wyglądzie, możesz dodatkowo zamontować na wysokości stopni oświetlenie punktowe LED. Dzięki temu poprawisz poziom bezpieczeństwa i wygląd całej aranżacji. Delikatnie i w odpowiednim miejscu zamieszczone oświetlenie nadaje stopniom niepowtarzalnego charakteru oraz designu.

CENY SCHODÓW PÓŁKOWYCH

Tak jak w przypadku innych niestandardowych konstrukcji, cena drewnianych schodów półkowych wymaga indywidualnej wyceny producenta i zależy od projektu, materiału i wielkości samej konstrukcji. Jeżeli zależy Ci na obniżeniu kosztów, polecamy rodzime gatunki drewna, które są tańsze od popularnych w ostatnim czasie materiałów egzotycznych. Biorąc pod uwagę końcowy efekt stylizacji z wykorzystaniem drewnianych schodów półkowych, można śmiało powiedzieć, że to dobra inwestycja, ale należy pamiętać, że cenowo to jednak wysoka „PÓŁKA”.