fbpx
 In Blog

Choć zajmują nieco więcej miejsca niż klasyczne schody w przestrzeni mieszkalnej, pozostają niezwykle efektownym dodatkiem do wnętrza. Dodatkowo wykonane są z wysoce wyselekcjonowanego drewna, które gwarantuje swoja ponadczasowość.

Schody dywanowe, jak sama nazwa wskazuje, przypominają nieco rozwinięty dywan. Charakterystyczny zygzak widocznego boku biegu schodów, niewidoczne elementy konstrukcyjne oraz jednakowej grubości stopnie, oraz podstopnie. To właśnie najważniejsze cechy charakterystyczne i zarazem zalety atrakcyjnych wizualnie schodów dywanowych. Takie są właśnie modne schody dywanowe, na które decyduje się naprawdę wielu inwestorów.

Spis treści:

  • Zalety schodów dywanowych
  • Schody dywanowe – gdzie się sprawdzą?

Schody dywanowe są bardzo modne, elegancko się prezentują, a do tego w wersji samonośnej są niezwykle designerskim dodatkiem do wielu wnętrz – zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Dlaczego warto zainteresować się inwestycją?

Zalety schodów dywanowych

Ich dodatkowym atutem jest doskonała nośność oraz możliwość udźwignięcia nawet bardzo dużego obciążenia. W większości przypadków bowiem takie schody realizowane są jako konstrukcja samonośna. Ta z kolei wyróżniać się musi nieprzeciętną sztywnością, dlatego każdy projekt jest szczegółowo analizowany.

Schody dywanowe – gdzie się sprawdzą?

Dywanowa konstrukcja schodów wymaga dostępu do nieco większej przestrzeni. Dlatego też wybór tego rodzaju schodów poleca się przede wszystkim tym, którzy chcą z efektem wykończyć wnętrze dużego domu czy mieszkania, w którym przestrzeń przeznaczona na schody jest dość spora. Decydując się na inwestycję w zakup i montaż schodów dywanowych warto dokonać naprawdę bardzo drobiazgowych pomiarów – wszystko po to, by finalnie oszczędzić sobie ewentualnego rozczarowania, gdyby inwestycja miała nie dojść do skutku.