fbpx
 In Blog

Chcesz zainwestować w zakup pięknych i solidnych schodów drewnianych? Poznaj nasze realizacje schodów dywanowych. Wybierz ofertę od dobrego producenta!

Wstęp
Schody drewniane to klasyka sama w sobie. Nic dziwnego, że inwestycją w ich zakup zainteresowanych jest coraz więcej inwestorów. Co warto wiedzieć o specjalnej konstrukcji schodów dywanowych? Do jakiego rodzaju wnętrza schody te pasować będą najbardziej? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Spis treści
1. Wstęp
2. Trwałość i duża siła nośna
3. Schody do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz
4. Kiedy warto zdecydować się na schody dywanowe?

Streszczenie artykułu
Schody dywanowe to niezwykle efektowna konstrukcja schodów wewnętrznych, dedykowana wnętrzom urządzonym w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Do wyboru mamy schody drewniane lub na beton. Oba rozwiązania prezentować się będą bardzo atrakcyjnie wizualnie. Warto jednak postawić na zakup schodów od dobrego producenta z branży!

Artykuł
Najpopularniejsze schody dywanowe to takie, które wykonane są w całości z drewna lub są konstrukcją montowaną na betonie. Tym, co w nich najbardziej urzeka, jest minimalizm kształtów oraz nowoczesny design. Czy tego rodzaju schody sprawdzić się mogą w każdym rodzaju wnętrzu? Sprawdziliśmy to.

Trwałość i duża siła nośna
Jednym z najważniejszych wyróżników schodów dywanowych pozostaje niezwykła trwałość takiej konstrukcji oraz duża siła nośna. Choć schody na pozór wydają się niezwykle lekkie i delikatne, to tylko pozory! Mimo tego, że schody są konstrukcją samonośną bez bocznych belek, ciężar konstrukcji opiera się na stopniach i podstopniach. Te zaś najlepiej by były wykonane z najwyższej jakości drewna. Jeśli deski są grubości co najmniej 10 cm – tym lepiej. Warto dodać, że najbardziej okazale prezentować się będą schody dywanowe wykonane z dębu lub jesionu.

Schody do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz
Choć można byłoby stwierdzić, że schody dywanowe pasować będą do niemal każdego typu wnętrza, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w przestrzeniach urządzonych nowocześnie lub minimalistycznie. Z uwagi na to, że zajmują sporo miejsca, najlepiej prezentować się będą w dużych, otwartych przestrzeniach. Z pewnością warto nieco urozmaicić klasyczny wygląd takich schodów – tu świetnie sprawdzi się połączenie konstrukcji ze szklanymi czy metalowymi elementami.

Kiedy warto zdecydować się na schody dywanowe?
Schody dywanowe to konstrukcja, która wymaga solidnych fundamentów nośnych. Warto więc zdecydować się na ich wybór nie później, niż już na etapie projektowania domu lub mieszkania. Wówczas możemy zadbać o to, by ich konstrukcja nośna była jak najbardziej solidna, co wpłynie później na większy komfort użytkowania oraz ogólne zadowolenie z doskonale wybranej inwestycji. Warto dodać, że schody dywanowe najlepiej wybierać od dobrego producenta z branży. Zyskamy wtedy gwarancję, że zostaną wykonane najlepiej, jak tylko można i będą cieszyć oko inwestorów przez długie lata. Warto wybierać mądrze i postawić na najlepszą jakość inwestycji!