fbpx
 In Blog

Wybór odpowiednich schodów może być kluczowy w kontekście całej stylizacji naszego wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli w różnych cenach, dlatego zakup wymarzonego produktu może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli zastanawiasz się jaki rodzaj schodów sprawdzi się w Twoim domu, ten tekst może Ci pomóc. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się kilka niezbędnych informacji związanych z popularnymi drewnianymi schodami policzkowymi.

Drewniane schody policzkowe

Schody policzkowe wykonane z drewna, charakteryzują się przede wszystkim mocną i trwałą konstrukcją. Wykonane zazwyczaj z dwóch drewnianych belek, składających się na część nośną, stanowią niezwykle przemyślaną i stylową konfigurację, która z podkreśli charakter każdego wnętrza. Stopnie w schodach policzkowych, zostają włożone do starannie wykonanych wyfrezowań. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne oparcie na końcach biegu. Schody są perfekcyjnie sztywne i nie ma możliwości ich uszkodzenia w trakcie użytkowania. Jeżeli posiadasz małe dzieci lub mieszkasz ze starszymi osobami, warto wyposażyć konstrukcję w stylową balustradę, która zapewni bezpieczeństwo i doskonale wygląda w połączeniu z drewnem.

Duży wybór schodów policzkowych

Ze względu na fakt, że belki w schodach policzkowych mogą być zróżnicowane i posiadać wiele różnych form i kształtów, możesz bez problemu dopasować je do stylistyki, w jakiej utrzymane są Twoje wnętrza oraz wedle własnego gustu. Przy wyborze produktu, należy jednak pamiętać, że długość samych biegów zależy od grubości belek. Z tego względu przy wysokich schodach należy zadbać o odpowiednio większy przekrój. Elastyczność schodów policzkowych sprawia, że świetnie wyglądają zarówno w nowocześnie urządzonym wnętrzu, jak i w klasycznym formacie starej kamienicy.

Rodzaj drewna i montaż schodów policzkowych

Na korzyść schodów policzkowych przemawia również fakt, że mogą zostać wykonane z wielu dostępnych gatunków drewna. W katalogach i na stronach firm zajmujących się tego typu konstrukcjami królują: dąb, sosna, jesion, klon, buk i brzoza. Dla najbardziej wymagających klientów realizowane są również zamówienia z drewna egzotycznego.

Montaż schodów policzkowych jest prosty i pozwala oszczędzić cenny czas. Atutem konstrukcji jest również jej niewielki rozmiar, dzięki czemu sprawdzi się również w małych i wąskich pomieszczeniach. Podsumowując, schody policzkowe to znakomita i stylowa alternatywa dla klasycznych i drogich modeli, wymagających często gruntownej przebudowy całego wnętrza. Sprawdź już dziś!